‘Më ofendoi nga kombësia’/ Publikohet video ku Grezda grûshton futbollistin kroat

Pas ndeshjes së vlefshme për kupën e Kroacisë midis Rijekës dhe Osijekut, ka pasur një përplàsje mes futbollistitit të kombëtares shqiptare, Eros Grzedës dhe Antonio Colak.

Siç duket edhe në videon e publikuar nga mediat kroate, gjithçka ka ndodhur në parkimin e stadiumit. Grezda i është afruar sûlmuesit kroat dhe e ka gòditur me grûsht në kokë.

E ndërsa sipas sûlmûesit shqiptar, kroati e kishte ofènduar gjatë ndeshjes personalisht dhe e kishte fyer për kombësinë, diçka sipas të cilit ishte e patolerueshme. Grezda tashmë rrèzikon deri në 6 muaj pezullim nga federata kroate./Shqipëriaime

xzi231

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *