“Nana u kthy shnosh si molla”/ Pas humbjes së të atit, Berat Buzhala jep lajmin e gëzueshëm

Gazetari Berat Buzhala humbi para pak ditësh babain e vet si pasojë e infektimit me koronavirus. Babai i gazetarit nuk mundi dot të fitonte betejën me Covid-19 dhe ndërroi jetë në moshën 72 vjeçare.

I infektuar me Covid ka rezultuar edhe vetë Berati por që testet e realizuara së fundmi e kanë njerrë negativ. E ëma e gazetarit gazetarit gjithashtu është prekur nga Covidi dhe pasi ka kaluar 9 ditë në Spital është kthyer sërish në gjirin e familjs “shnosh si moll”, thekson gazetari.

Postimi i plotë: Pas 9 diteve qendrimi ne spital, gjithashtu e prekme prej virusit COVID, sot nana u bashku me ne, shnosh si molla. Ke nje jave bukur e rande per ne si familje, por ardhja e nanes na ndihmoi shume, na dha energji per me e rifillu jeten aty ku u kepute pardje.

Ani kqyrja qendrimin, si me kane Kryetare e Gjykates Kushtetuese

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *