Thaçi sonte u drejtohet qytetarëve, pas ngritjes së aktakuzës ndaj tij nga Specialja

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sonte do t’u drejtohet qytetarëve me një fjalë nga zyra e tij.

Ky do të jetë adresimi i parë i presidentit pas ngritjes së akta.kuzës nga Prokuroria Speciale në Hagë.

Këtë e ka bërë të ditur vetë ai të premten, përmes një postimi në Facebook.

“Sapo kam zbritur në Aeroportin “Nëna Terezë” në Tiranë, ndërkaq, të dielën në mbrëmje do t’ju drejtohem me një fjalë nga zyra ime. Ju uroj një fundjavë të qetë dhe mbetem me shpresë të plotë se ditët më të mira për Kosovën dhe kombin shqiptar i kemi përpara. Gjithmonë i juaji, deri në fund”, ka shkruar Thaçi.

Prokroria Speciale në Hagë ngriti akta kuzë ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, për vra sjen e afërsisht 100 personave.

/Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *